מדריך לתעודות ההוראה ולהסמכה בשיטת איינגאר

ההסמכה להוראה בשיטת איינגאר נעשית באמצעות ועדת ההוראה וההסמכה של העמותה. תעודה בסיסית שלב I מוענקת ע"י העמותה, כל התעודות הגבוהות יותר מוענקות בהמלצת העמותה ע"י מר ב.ק.ס איינגאר (בחתימת ידו). מועמדים מתאימים שמבקשים לקבל הסמכה צריכים לגשת לבחינת הערכה (assessment) שבה בודקים את רמת התרגול ואת יכולת ההוראה. מידע על קיום בחינות הערכה והדרישות לכל בחינה מתפרסם באתר זה.

כדי לגשת לבחינת הערכה יש להיות חבר בעמותה, לעמוד במינימום נדרש של שנות תרגול/הוראה ובעיקר לעמוד בקשר רצוף עם מורה בכיר (נקבע ע"י איינגאר כמורה בדרגת intermediate junior שלב II לפחות)

תלמידים חברי עמותה שמתרגלים איינגאר יוגה שנתיים לפחות יכולים להכשיר את  עצמם להוראה באמצעות קורס להכשרת מורים. מתקיימים קורסי הכשרת מורים ע"י מורים בכירים (מדרגת ג'וניור III ומעלה) במקומות שונים בארץ. קורס מורים היא הדרך העיקרית והמומלצת להכשרה להוראה. הקורס מספק מסגרת מונחית והדרגתית לבניית תרגול אישי, מקנה ידע באמנות הוראת שיטת איינגאר ומקנה ידע בנושאים תיאורטיים כמו הפילוסופיה של היוגה, ואנטומיה ופיזיולוגיה. תלמיד שלא יכול להשתתף בקורס מורים יכול להכשיר את עצמו באמצעות חניכה אישית ע"י מורה בכיר.

תעודות ההוראה נחלקות לדרגות אחדות וכל כל דרגה כזו מתחלקת לרמות אחדות. להלן פירוט של התעודות העיקריות: תעודה בסיסית (Introductory); תעודת המשך (Junior Intermediate) - רמות 1,2,3; תעודת מורה בכיר (Senior Intermediate) - רמות 1,2,3; תעודות מתקדמות (Advanced).

 אינטרודקטורי : תעודת ההוראה הבסיסית, זו התעודה הראשונה שניתנת ע"י מוסד האם בפונה (RIMYI) בחתימת ידו של ב.ק.ס. איינגאר. מורה ברמה זו רשאי ללמד תלמידים מתחילים וממשיכים שהינם בריאים בדרך כלל. אין הוא רשאי ללמד יוגה טיפולית, או נשים בהריון. מורים ברמה זו צריכים לשלם רישוי הוראה והם רשומים באתר של עמותת איינגאר ישראל ובאתר הרשמי של שיטת איינגאר. 

ג'וניור 1: דרגה זו מעידה על ותק באימון של לפחות 8 שנים, וניסיון בהוראה של לפחות שלוש שנים. היא מקנה למורה אישור ללמד תלמידים מתקדמים לפי הסיליבוס שעליו הוא ניבחן, 

ג'וניור 2: יכול להתלמד כעוזר בקורס מורים. מורה בדרגת זו, המחזיק בתעודה שנתיים וביקר ארבע פעמים בפונה מתוכם אחת בשלוש שנים אחרונות, יכול לחנוך תלמיד שלמד 5 שנים איינגאר יוגה, ולהמליץ עליו לעמוד למבחן לתעודת הוראה בסיסית.

ג'וניור 3 וסניור 1,2,3: רשאים להעביר קורס להכשרת מורים במידה ועברו בעצמם קורס כזה, והתלמדו בקורס מורים נוסף, ובתנאי שביקרו לפחות ארבע פעמים ב-RIMYI ללימודים במשך חודש, מתוכם ביקור אחד לפחות בשלוש שנים האחרונות. מורים בעלי תעודות אלה רשאים לקיים השתלמויות וסדנאות לתלמידים בכל הרמות. מורים בדרגת סניור מורשים ללמד יוגה טיפולית ונשים בהריון.

קורסי מורים המייצגים את שיטת ב.ק.ס.איינגאר יורשו להיפתח לאחר שקיבלו אישור של וועדת הוראה והסמכה של העמותה (במקרים מיוחדים רשאית הוועדה לאשר פתיחת קורס מורים גם כאשר לא נענו כל הקריטריונים).

לתשומת לבכם:

1. ההנחיות המפורטות על ההרשאות הניתנות למורים בדרגות השונות נקבעו ע"י ב.ק.ס איינגאר והוא עורך בהם שינויים נדרשים מדי פעם. כדי לדעת בדיוק מהן ההרשאות לכל דרגה, עליכם לעיין במסמכים המתאימים המעודכנים באתר העמותה.
2. תלמיד מתקדם הלומד אצל מורה בעל תעודה בסיסית, יכול כמובן להמשיך ללמוד אצלו. ההגבלה היא שאסור למורה להציג או לפרסם עצמו כמי שמלמד קורסים וסדנאות שאין התעודה מתירה לו ללמד.

בברכת אימון והתפתחות בדרך היוגה!

 

  • תגיות: 

הצטרפות לרשימת הדיוור של העמותה