בחינות והסמכה

היוגה היא אוקיאנוס של ידע, שיכול לאפשר לכל אדם לשפר את חייו. בעידן המודרני הפכה היוגה לפופולארית עד מאוד. יש לכך יתרונות אך לעיתים צריך לגלות מידה רבה של זהירות כאשר בוחרים מורה ליוגה. הדבר אמור על אחת כמה וכמה כאשר מדובר במקרים מיוחדים, כדוגמת הריון, ליקויי יציבה קשים, מחלות שלד, מחלות כרוניות או שיקום.

"עמותת איינגאר יוגה ישראל" מייצגת את ב.ק.ס איינגאר, שהקדיש את חייו לתרגול ולהוראת היוגה הקלאסית, והתפרסם בעולם כולו כסמכות על בנושא. ב.ק.ס איינגאר חילק את תנוחות היוגה לשלבים ולרמות לפי דרגות קושי ומורכבות פיזית וקוגניטיבית, וגיבש גישה פדגוגית ודידקטית להוראת היוגה. מטרתה של השיטה היא למנוע פגיעות בגוף ובנפש כתוצאה מתרגול לקוי, וכן לאפשר לתלמידי היוגה להתקדם בתהליך משלב לשלב. המעבר משלב לשלב מתרחש תוך מוכנות ובשלות של התלמיד תחת הדרכתו של מורה בכיר ממנו.

גם מורה, כמו תלמיד, עובר שלבי הבשלה ברכישת הידע הדרוש להוראה, וככל שהוא מתקדם בסולם התעודות הוא יכול ללמד תלמידים מתקדמים ואף להכשירם להוראה. בנוסף על הוראה רגילה של יוגה, שיטת איינגאר יוגה ידועה בגישה הטיפולית שלה, ובטכניקות המסייעות למקרים ומצבים מיוחדים, וכן למוגבלויות. חשוב מאוד שתלמיד במצב מיוחד הרוצה ללמוד יוגה, יימצא את המורה שיש לו את הידע, הניסיון והרגישות הדרושים. עמותת איינגאר יוגה בישראל אחראית על בחינות למורים ליוגה בשיטת איינגאר. בקישורים משמאל ולמטה תוכלו לקרוא בהרחבה על כל אחת מרמות ההוראה ומשמעותן.

 

כל הבחינות מותנות בכך שיהיו בוחנים זמינים ומועמדים העונים על הקריטריונים:

- חברות של שנתיים לפחות בעמותה
- משך זמן של 6 שנות תרגול איינגאר יוגה לפחות עם מורה מוסמך ומוכר על ידי העמותה
- המלצת מורה שחנך/ה את המועמד/ת והכין/ה אותו/ה לבחינת התרגול ולבחינת ההוראה
- המועמד/ת הגישו עבודה תיאורטית הנדרשת לרמת התעודה

התאריך של כל בחינה מעודכן גם בדף הבחינה ובכדי לראותו יש ללחוץ על "לפרטים והרשמה".

 

פירוט הבחינות ותאריכי הבחינות הקרובות

שם הבחינה
תאריך

מבחן הסמכה לרמה בסיסית ( Introductory )

4 אפריל 2019

לפרטים ולהרשמה

מבחן הסמכה Junior Intermediate 3

לפרטים ולהרשמה

מבחן הסמכה Senior Intermediate 1

לפרטים ולהרשמה

מבחן הסמכה Junior Intermediate 1

לפרטים ולהרשמה

מבחן הסמכה Junior Intermediate 2

לפרטים ולהרשמה